Harvestor ROTTNE H8E

ROTTNE H8E je probírkový harvestor s jedinečnými vlastnostmi - ideální pro těžbu z místa v probírkovém porostu.

SOUBORY KE STAŽENÍ

Propagační materiály a technická specifikace strojů.

PŘEDNOSTI STROJE

prednosti
Nivelace podvozku
prednosti
Šířka stroje 2.05 m
prednosti
Kácecí hlavice s úřezem 45 cm

Obchodní zástupce

Petr Šereda
 • +420 724 323 326
 • sereda@lesni-technika.cz
 • Lnářská 907/12, 104 00 Praha 10
Probírkový harvestor s úřezem do 45 cm.

PROBÍRKOVÝ HARVESTOR ROTTNE H8E

Podvozek stroje se skládá ze dvou rámů spojených středovým kloubem. Dohromady s nivelací stroje, plynulou transmisí a s automatickým omezováním prokluzu, je harvestor H8 velmi rychlý i v náročném terénu.

Harvestor ROTTNE H8E je ideální pro práci v probírkách a díky konstrukci podvozku a rozměrům stroje lze vjíždět do porostu a tím zvětšit pracovní pole. Když stroj pracuje uvnitř porostu, je pro operátora snadnější se rozhodnout, které stromy mají být pokáceny, jestliže je vzdálenost stroje od jednotlivých kácených stromů do 6-7 metrů. Riziko poškození stromů je nižší, než když probíhá těžba stromů pouze z linek ze vzdálenosti 10-12 m od stroje.

kOMPAKTNÍ NIVELAČNÍ PODVOZEK

ROTTNE H8E má úzký a kompaktní nivelační podvozek s nezávisle zavěšenými koly na výkyvných ramenech, které dávají stroji jedinečné jízdní vlastnosti.

Výkyvná ramena kol umožňují, že je nivelace podvozku účinná ve vyrovnávání nerovností, jak v podélném, tak v příčeném směru.

Tento systém také umožňuje měnit světlou výšku stroje. Stroj je malých rozměrů a rozkládá svojí hmotnost, se kterou tak zvyšuje stabilitu a tím nabízí rozšíření působnosti v oblasti potřeb těžby dříví.

Je-li harvestor vybaven zadní kamerou, je možný stálý výhled dozadu přes samostatný displej v zorném poli operátora. Tím je zvýšena bezpečnost a snazší couvání.

Harvestor ROTTNE H8

Rottne Industri AB uvádí na trh Rottne H8E

Nová generace harvestoru pro probírkovou těžbu z místa. Nová řada E oblíbeného harvestoru ROTTNE H8 přinesla nová vylepšení, která určitě ocení nejen operátoři, ale i majitelé stroj.

První stroj z modernizované série ROTTNE H8E právě opustil výrobní halu ve švédském Rottne. „Navenek vypadá ROTTNE H8E obdobně jako ROTTNE H8D, ale uvnitř stroje je mnoho vylepšení a spousta nových pokročilých technologií“, říká Mathias Paulsson, inženýr řídicích systém v Rottne Industri AB. Dále podotýká: „Při vývoji nové hydraulické ruky RK75 pro harvestor ROTTNE H8E jsme se rozhodli postupně vylepšit celý stroj.“

Hydraulická ruka RK50 existuje od začátku roku 2000. Nyní jí nahradí RK75 se spoustou inovací. Stručně řečeno, všechny výhody starší hydraulické ruky zůstaly zachovány a další výhody přibyly. Vše od hardwaru po software bylo podrobně zkontrolováno, aby bylo možné vyrobit hydraulickou ruku, která usnadní práci i servis.

Vylepšení  hydraulické ruky RK75

 • Nová základna otoče s mnoha vylepšeními, včetně válečkového ložiska na otočném věnci hydraulické ruky.
 • Vyšší zdvihová síla 90 kNm.
 • Zvýšený točivý moment (20kNm).
 • Větší úhel natočení.
 • Tlumení koncových poloh zdvihu hlavního ramene a otáčení hydraulické ruky.
 • Vylepšené vedení hadic a potrubí, centrální mazání a geometrie hydraulické ruky.
 • Rotátor H101, také na Log Max.
 • Zesílený teleskop a nové kluzné desky.
 • Vylepšený servisní přístup.
 • Vylepšené ovládání špičky hydraulické ruky.
 • Dynamická rychlost při otáčení hydraulické ruky.
 • Dynamická rychlost při spouštění hydraulické ruky.
PĚT DOBRÝCH DŮVODŮ PRO VÝBĚR HARVESTORU OD FIRMY ROTTNE

PROČ SI ZVOLIT HARVESTOR ROTTNE?

Váš stroj je zároveň Vaším pracovním prostředím. Našimi hlavními prioritami jsou operátorův komfort a bezpečnost. Jako příklady uveďme prostornou kabinu s velkými okny poskytující velmi dobrý výhled a přehled o všem, polohování kabiny Comfort Line či efektivní klimatizaci ACC.
Rentabilita a optimalizace ziskovosti stroje jsou vždy zahrnuty do našich myšlenek pro vývoj - uvádíme několik příkladů: snížení prostojů díky dobré dostupnosti při údržbě a prodlouženým intervalům údržby; nízká spotřeba paliva s palivově úspornými motory a vylepšené hydraulice; rychlé a vysoce produktivní kácecí hlavice; stejně jako konstrukce rámu a transmise, které mají velmi dobrou přístupnost.
Vysoká produktivita se správným strojem na správném místě. Náš harvestorový program Vám umožňuje si vybrat od malého probírkového stroje až po stroj v mýtních těžbách se stromy velkých dimenzí. Všechny naše stroje staví na našich ryzích dovednostech v oblasti lesní těžby v kombinaci s dlouhodobým kontaktem s Vámi a vašimi kolegy.
Les a příroda jsou důležitými zdroji, za něž neseme všichni společnou zodpovědnost. Naše stroje používají vysoce efektivní spalovací motory, oleje šetrné k životnímu prostředí, vakuová čerpadla pro minimalizaci úniku kapalin při výměně hadic, osmikolové harvestory s nízkým měrným tlakem na půdu a výběrem materiálů s ohledem na životní prostředí.
Dobrý stroj je stejně tak dobrý jako poprodejní servis, který nabízíme. Naše široce rozvětvená servisní síť prodejců a poskytovatelů služeb Vám poskytuje dobré zabezpečení. Dobře vyškolení technici, rychlá dodání náhradních dílů a náhradní díly Rottne Xparts a Vašemu stroji poskytují takové zabezpečení, jaké jste si vždy přáli.