Železný kůň KAPSEN 18RC

Železný kůň KAPSEN 18RC je určen pro přibližování dříví v celých délkách.

SOUBORY KE STAŽENÍ

Propagační materiály a technická specifikace strojů.

PŘEDNOSTI STROJE

prednosti
výkon motoru 18 HP
prednosti
výborná průchodnost terénem
prednosti
dálkové ovládání

OBCHODNÍ ZÁSTUPCE

Tomáš Hruška
  • +420 722 466 838
  • hruska@lesni-technika.cz
  • Lnářská 907/12, 104 00 Praha 10
Pásový hydraulický stroj s tažnou silou 1600kg

ŽELEZNÝ KŮŇ KAPSEN 18RC

KAPSEN 18RC je primárně určen pro přibližování dříví. Díky velké průchodnosti terénem a nízkému tlaku na půdu pásového podvozku je hojně využíván v porostech s neúnosnou půdou (rašelina a mokřady), ale také v kopcovitém terénu.

KAPSEN 18RC je řízen pomocí dálkového ovládání

Tímto dálkokvým ovládáním lze řídit pojezd stroje, naviják nebo sklopný štít. KAPSEN 18RC je průběžně inovován již od roku 2007 na základě praktických zkušeností našich zákazníků.

Od té doby jsme vyrobili více než 250 kusů. Novinkou je nový naviják o síle 16 kN (1,6 t) a širší sklopný štít s dorazovou vanou.

K výrobě jsou použity komponenty renomovaných značek, například Briggs & Stratton, Bosch Rexroth, Danfoss, Hetronic. KAPSEN 18RC prošel inspekcí firmou TÜV SÜD Czech.

Železný kůň KAPSEN získal prestižní ocenění na soutěži Grand Prix na veletrhu Silva Regina 2016. Více na stránkách BVV.

TECHNICKÉ PARAMETRY
Výkon motoru Briggs & Stratton / Honda GX630 18 / 21 hp
Tažná síla16 kN
Naviják na dálkové ovládání – válcované lano35 m / Ø 6 mm
Objem palivové nádrže7 / 18 l
Objem hydraulické nádrže20 l
Max. tlak systému180 bar
Rozměry v cm (d x š x v)230 x 120 x 162
Šířka pásu40 cm
Hmotnost stroje1 200 kg

Příslušenství pro železného koně KAPSEN


 

Držák řetězové pily Tool Protect P2 PRO

Profesionální držák motorové pily pro jednoduché odložení.

Odolný držák pro motorovou řetězovou pilu vyrobený z tvrzeného silnostěnného plastu. Umožňuje bezpečné skladování a přepravu. 

Držák řetězové pily Tool Protect F2

Jednoduchý držák pro hobby a soukromé uživatele ve výhradně stacionárním použití. Instalace na rovnou nosnou plochu pomocí 4 upevňovacích šroubů M8 (nejsou součástí dodávky).

Model F2-Basic, nazývaný také „Farmers Friend“, nemá oproti držákům řady „P“ a „H“ certifikovaný bezpečnostní pás pro motorovou pilu, takže nevyhovuje CE a je tedy vhodný pouze pro stacionární použití.

Univerzální držák kanystru K2

Kvalitní držák TOOL PROTECT K2 z odolné, kvalitní gumy pro všechny běžné palivové kanystry, které se používají v lesnictví.

Univerzální držák je velmi dobře zpracovaný, má jednoduchou montáž a jednoduché upevnění kanystru. Lze kombinovat s držáky řetězových pil řady „P“ a „H“ pomocí držáku držáku „BH“.

Kluzná rukojeť lana pro navijáky SL-PRO

Inovativní pomůcka Toolprotect SL-Pro slouží jako kluzná rukojeť na lana trakčních a lanových navijáků. Jeho primárním účelem je chránit ruku operátora před možným zraněním způsobeným poškozením lana.

Zároveň by měla chránit samotné lano před poškozením při kontaktu s překážkami tím, že jej umístíme na ohrožené místo se stojícím lanem pomocí polohovací konzoly.