Skip to main content
Rekonstruovaná montážní hala 2 v Rottne Industry, Švédsko

REKONSTRUKCE V ROTTNE ZVÝŠÍ KAPACITU VÝROBY NA 300KS ROČNĚ

Rottne Industri přestavuje hlavní továrnu se zaměřením na budoucnost.

 

Cílem je mít do roku 2026 kapacitu na výrobu 300 lesních strojů, což je více než zdvojnásobení oproti počtu strojů postavených před několika lety.

Investice se zpočátku týkala zcela nové změny dispozičního uspořádání v montážní hale 2. Zde jsou postaveny čtyři modely z řady: Rottne H8D, H11D, H21D a F18D.
"Vedení společnosti mě požádalo, abych vyhodnotil možnost zdvojnásobení výrobní kapacity," říká Johan Svensson, vedoucí montáže v Assembly 2.
"Dokončili jsme ji v březnu a jasně jsme zaznamenali zlepšenou kvalitu práce se zkrácením dodacích lhůt as tím i zvýšený tok do výroby."


Dali jsme dohromady nápady, návrhy a názory. Všichni zaměstnanci se zapojili do procesu přípravy nových pokynů, které by se v hale uplatňovaly. Dnes se kapacita zdvojnásobila.
"Nyní s odpověďmi před námi vidíme významný rozdíl, pokud jde o srozumitelnost s tím, co je hotovo a se správným materiálem na správném místě," říká Johan Svensson.


Pro usnadnění práce bylo instalováno pět nových otočných jeřábů, každý model má své vlastní stanice a montéři mají všechny nástroje a správné komponenty na dosah.
„Díky přestavbě a racionalizaci je nyní v této hale možné vyrábět zhruba 200 strojů ročně,“ říká Johan Svensson. 

Přestavba ve strojovně je teprve začátek. V Rottne Industri existují plány na zlepšení a rozvoj montážní haly 1 v hlavní továrně i závodů v Lenhovdě a Stensele. Vše pro dosažení cíle kapacity 300 strojů ročně.
"V současnosti v souvislosti s covid-19 a omezeními na světě, se zaměřujeme na získávání komponentů, abychom mohli pokračovat v budování našich vyladěných strojů." Cíl dodávat více než 200 strojů ročně zůstává, ale nyní se místo toho díváme na rok 2021, “říká Tobias Johansson, MD společnosti Rottne Industri.
„Na stole je také pečlivě připravený pětiletý plán s jasným cílem pokračovat v stabilním růstu až do roku 2026. Nechceme, abychom byli největší ze všech, ale chceme zůstat na vrcholu. A budeme - aniž bychom ztratili zaměření na naše zákazníky nebo neovlivnili kvalitu naší produkce v proslulé Smålandské oblasti “.   

rekonstruovaná montážní hala 2 v Rottne Industry, Švédsko
Od začátku jara jsou nové a přestavěné prostory domovem pro zaměstnance v hale 2.